Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021

• Dzisiaj odbędą się  msze św. o godz. 15.30 w, Bolesławowie, Rzakcie (na boisku), Kopkach (z obrzędem błogosławieństwa nowej świetlicy), podczas których będziemy zawierzali nasze rodziny w poszczególnych wioskach przez wstawiennictwo św. Józefa i prosili o Boże Błogosławieństwo przed Najświętszym Sakramentem dla rodzin.

W niedzielę 30 maja o godz. 15.30 odbędą się  msze św. w Gliniance (od kościoła w stronę Bolesławowa), Lipowie, Kruszówcu.

Bóg zapłać za ofiary, składane przy tej okazji na utrzymanie parafii, podobnie jak to się dzieje podczas „kolędy”.

• W ubiegłą środę udaliśmy się z dziećmi I Komunijnymi z pielgrzymką dziękczynną do Loretto. Bóg zapłać za czas wspólnej modlitwy w naszym diecezjalnym sanktuarium.

• Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu przed dzisiejszą uroczystością.

• Dzisiaj kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

• Jutro 24 maja przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w czwartek 27 maja przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

• Bóg zapłać Panu Marcinowi Klochowi za uwiecznienie na fotografii uroczystości Bierzmowania w naszej parafii.

• Zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza na wyjazd od 29.06 do 03.07 (5 dni) do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i wielu innych miejsc. Nocleg w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Zapisy w zakrystii do końca tego tygodnia.

• W uroczystość Bożego Ciała, procesja odbędzie się podobnie jak rok temu wokół kościoła. Wierni pozostaną na swoich miejscach, a w procesji będzie brała udział tylko pełna asysta: feretrony, chorągwie, bielanki i LSO.

• Rocznica I Komunii św., odbędzie w Oktawie Bożego Ciała:

– I grupa w poniedziałek 7 czerwca o godz. 18.00 – kl. IV A oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Górkach

– II grupa we wtorek 8 czerwca o godz.18.00 kl. IV B oraz dzieci uczęszczające do SP w Malcanowie

• W tygodniku IDZIEMY: o prywatnej korespondencji Prymasa Tysiąclecia z Janem Pawłem II, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: „Przyjdź Duchu Święty” – jak przychodzi, gdy z wiarą Go przyzywamy, dla najmłodszych nowy numer MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

• Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 14 lat na wakacyjny obóz rekreacyjno- rekolekcyjny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie.

• Bóg zapłać za Wasze ofiary na rzecz parafii, składane podczas  mszy św. za poszczególne wsie i za dary indywidualne.