Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Boga Ojca

śp Stanisława Adamczyk l.87 z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

• Dzisiaj o 14.20, wyjazd autokarem do kina na film o Kard. Wyszyńskim ”Prorok”.

• We wtorek przeżywamy wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki sakralnej. Niech wyprasza potrzebne łaski dla Pana Borysa i chóru parafialnego, oraz naszej scholi.

• Rodziny Domowego Kościoła z naszej parafii zapraszają chętne małżeństwa na wspólny wieczór – 26 listopada (sobota). Podczas spotkania: Konferencja o komunikacji małżeńskiej oraz zabawa taneczna z wodzirejem! Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia i bliższe informacje u organizatorów. Informacja dostępna w gablocie.

• Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu, rozpoczynająca Nowy Rok Liturgiczny. Msze święte roratnie rozpoczniemy od poniedziałku o 6.45. Zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji porannego kakao dla dzieci. Potrzebne są chętne osoby do pieczenia ciasta, osoby do zabezpieczenia w kamizelkach odblaskowych przejścia dzieci do organistówki.

• Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Na naszej stronie parafialnej znajduje się stanowisko Rady stałej Konferencji Episkopatu Polski, wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: W odniesieniu do ognia czyśćcowego powinniśmy się uwolnić od wszelkich przejawów myślenia mitologicznego. Najskuteczniej uchroni nas przed ześlizgnięciem się w takie wyobrażenia odwołanie do Pisma Świętego. Wyjaśnia o. Jacek Salij.

GOŚĆ NIEDZIELNY: W książce oskarżającej Jana Pawła II o bezczynność wobec przypadków pedofilii w Kościele najbardziej uderza pomijanie przez autora faktów świadczących o tym, że było inaczej.