Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021

• Dzisiaj o godz. 12.30 zapraszamy do organistówki na „Rodzinne warsztaty tworzenia lampionów adwentowych”.

• Zapraszamy młodzież na spotkania ze Słowem Bożym, które będą prowadzić skauci. Najbliższe spotkanie jutro 22.11 o godz. 19:00 w organistówce.

• W dniu jutrzejszym – poniedziałek 22.11 przeżywamy wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki sakralnej. Niech wyprasza potrzebne łaski dla Pana Borysa i chóru parafialnego oraz naszej scholi.

• Przyszła niedziela 28.11 to Pierwsza Niedziela Adwentu, rozpoczynająca Nowy Rok Liturgiczny.

Od poniedziałku 29.11 rozpoczniemy msze św. roratnie o godz. 6.45. Zwracamy się z gorącą prośbą o powrót do organizacji porannego kakao dla dzieci. Potrzebne są chętne osoby do pieczenia ciasta oraz osoby do zabezpieczenia w kamizelkach odblaskowych przejścia dzieci do organistówki.

• Również w przyszłą niedzielę 28.11 o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na rzecz pomocy migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

• W 2011 Senat Rzeczypospolitej Polskiej uznał Błogosławionego Ojca Stanisława Papczyńskiego za godny naśladowania wzór Polaka oddanego sprawom Ojczyzny. Aktualność Jego moralnego i obywatelskiego nauczania uzasadnia przybliżenie Postaci Ojca Stanisława współczesnemu pokoleniu Polaków, a szczególnie młodzieży. Senat apeluje do środowisk oświatowych o popularyzację postaci i dokonań Błogosławionego. Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami o św. o. Papczyńskim, którego relikwie wprowadzimy do naszej parafii 5 grudnia.

• Zapraszamy do zapisywania się na przyszłoroczną prenumeratę miesięcznika formacyjnego „Różaniec”.

• W tygodniku IDZIEMY: Czym jest synodalność?; w GOŚCIU NIEDZIELNYM: dodatek z filmem o nowym błogosławionym, księdzu Janie Masze.