Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła

śp. Bronisława Smolińska z Dobrzyńca

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

• Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, za ofiary na organizację V Wieczoru Uwielbienia, jak również tym, którzy włączyli się w wolontariat tego dzieła. Na Wieczór Uwielbienia zapraszamy w Boże Ciało, a od piątku do niedzieli na rekolekcje w plenerze „Strefa mocy”, które poprowadzi Witek Wilk.

• Za tydzień po raz ostatni przed wyjazdem na misje do Brazylii będzie w naszej parafii ks. Michał Mikulski, który pomagał nam prze blisko rok czasu. Po mszach odbędzie się zbiórka do puszek na ekwipunek misyjny ks. Michała.

• Wczoraj wyruszyła 2-dniowa pielgrzymka autokarowa do Kalisza i Lichenia. Polecamy pielgrzymów opiece Matki Bożej Glinieckiej, a ks. Proboszcz zapewnia o pamięci modlitewnej za naszą wspólnotę parafialną w nawiedzanych sanktuariach.

• W sobotę 26 maja w Dzień Matki, msza św. zbiorowa za nasze mamy o godz.7.30, a po niej różaniec w ich intencjach.

• W sobotę 26 maja zbiórka dla kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz ich rodziców o godz. 10.00 w kościele. Kandydaci w niedzielę 27 maja o godz. 11.30 otrzymają stroje liturgiczne.

• W niedzielę 27 maja spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania o godz. 19.00.

• Zapraszamy na 3 Pieszą Pielgrzymkę do Wielgolasu z grupą Biało-Złotą w sobotę 9 czerwca.

• W diecezjalnym konkursie „List do Matki Bożej” nasz ministrant Piotr Szostak zajął I miejsce. Gratulujemy!

• W tygodniku IDZIEMY „Wiernie, lojalnie i z honorem” o Gwardii Szwajcarskiej, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM „Nowe sanktuarium narodowe na Krzeptówkach w Zakopanem”. A dla najmłodszych w MAŁYM GOŚCIU dodatek z planem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.