V Niedziela Wielkanocna – 2.05.2021

OGOSZENIA PARAFIALNE

• Najbliższe spotkania modlitewne z parafianami:

W przyszłą niedzielę 9 maja odbędzie się msza św. o godz. 15.30 w Woli Karczewskiej, Czarnówce i Gliniance II, kiedy będziemy zawierzali nasze rodziny w poszczególnych wioskach przez wstawiennictwo św. Józefa i prosili o Boże Błogosławieństwo przed Najświętszym Sakramentem dla rodzin.

W niedzielę 16 maja o godz. 15.30 odbędą się msze św. w Dobrzyńcu, Rzakcie (Góry) i w kościele w Gliniance (I połowa od Lipowa do Kościoła).

Cały plan znajduje się na naszej stronie i tablicy ogłoszeń. Bóg zapłać za ofiary, składane przy tej okazji na utrzymanie parafii, podobnie jak to się dzieje podczas „kolędy”.

• Nabożeństwa majowe w naszej świątyni:

– poniedziałek-piątek – po mszy św. o 18.00,

– sobota – po mszy św. o 7.30

– niedziela – po mszy św. o godz. 10.00.

Pamiętajmy o naszych przydrożnych kapliczkach i krzyżach, aby je udekorować na Chwałę Bożą.

Zgodnie z wolą papieża Franciszka miesiąc maj będzie poświęcony modlitwie o ustanie epidemii Covid-19. Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zaproponowała maraton modlitewny pod hasłem: „Kościół modlił się nieustannie do Boga (Dz 12, 5)”, który obejmie 30 sanktuariów rozsianych po całym świecie. Modlitwa różańcowa będzie transmitowana na żywo codziennie o godz. 18.00 na kanale Stolicy Apostolskiej, 3 maja z Jasnej Góry.

• Jutro 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, msze św. o 8.00, 10.00 za Ojczyznę (transmitowana) i o 18.00 z nabożeństwem majowym.

Jutro przypada też 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– o godz. 18.00 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii, oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią. Godzina Święta od 23.00 do północy, nasz nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

pierwszy piątek miesiąca

– o 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– od 16.00 – spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych z Górek i ich rodziców

– od 16.30- spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych z klasy III A i ich rodziców

– od 17.00- spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych z klasy III B i ich rodziców i dla pozostałych dzieci

Podczas spowiedzi będzie posługiwało 4 kapłanów.

– o 18.00 – msza św.

– 8.00 – 18.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

– 19.00 – spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

Nie będzie adoracji do 21.00.

• W sobotę 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Tego dnia przeżyjemy też Uroczystość Pierwszej Komunii św. Będzie ona podzielana ze względów sanitarnych na dwa kościoły: W Gliniance i w Wólce Mlądzkiej o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Nie będzie czynna kancelaria parafialna.

Dziękujemy rodzicom za posprzątanie świątyń na tak piękną uroczystość.

• Kandydaci do Bierzmowania z klas 8 i starsi są zaproszeni na pierwsze spotkanie w niedzielę 16 maja na godz. 19.00.

• Bóg zapłać za pomoc w akcji „Sprzątanie Świata” i uporządkowanie terenu przy cmentarzu.

• W tygodniku IDZIEMY: „Zaprzyjaźnieni z Maryją” świadectwa czcicieli Matki Bożej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: Polacy obrali Maryję za swoją szczególną patronkę. I nie zapomnieli o tym. Dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY. Do odebrania jest nowy numer miesięcznika formacyjnego RÓŻANIEC.

• Bóg zapłać mieszkańcom Siwianki za ofiary na rzecz naszej parafii i wszystkim pozostałym darczyńcom.