V Niedziela Zwykła – 5.02.2023

• Od dziś do 12 lutego br. w czeskiej Pradze odbywa się spotkanie synodalne przedstawicieli różnych państw, które obradować będzie nad dokumentem dla etapu kontynentalnego. W związku z tym ważnym spotkaniem bardzo prosimy naszych parafian i wspólnoty o modlitwę w intencji trwających obrad. Prosimy, aby każdy z nas w tych dniach modlił się indywidualnie bądź wspólnotowo modlitwą synodalną oraz odmówił jedną dziesiątkę różańca w intencji spotkania w Pradze. Również podczas mszy świętych, wspólnej liturgii lub nabożeństw będziemy otaczać naszą modlitwą całe dzieło Synodu o Synodalności, prosząc Ducha Świętego o światło dla uczestników tego spotkania.

• We wtorek przypada dzień imienin Pasterza Diecezji, Bp Romualda Kamińskiego, polecamy go naszym modlitwom.

• W sobotę 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes (Światowy Dzień Chorych). Msza św. o godz. 7.30 w intencji chorych, a po niej nabożeństwo z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Tego dnia nie ma mszy o godz. 8.00.

• Za tydzień ofiarami do puszek wesprzemy chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł przed oblicze Boga Ojca

śp. Henryk Twardowski l.61 z Rzakty

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.

• Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: Starotestamentowy obraz Izraela jako Bożej winnicy został podjęty w nauczaniu Jezusa i w pismach Nowego Testamentu. Wyjaśnia ks. prof. Chrostowski autor książki „Św. Paweł biografia”. Propozycja lektury duchowej, która znajduje się na stoliku z prasą.

GOŚĆ NIEDZIELNY: O spotkaniu synodalnym w Pradze.