VII Niedziela Zwykła – 20.02.2022

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Boga

śp. Danuta Jędruchniewicz l.74 z Górek.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

• Dzisiaj o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji śp. ks. prob. Krzysztofa Krzesińskiego z racji 5 rocznicy śmierci.

• 23 lutego w środę, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji chór Mienia River działający przy GOK w Wiązownie, w ramach  ogólnopolskiej akcji „Muzyka – Wsparcie Osób w Depresji” zaprasza na koncert w środę 23.02 o godz.18.30 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gliniance (budynek dawnego gimnazjum w Gliniance).

• W przyszłą niedzielę 27.02 o godz. 10.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta, ks. Mirosława, który pomaga duszpastersko w naszej parafii.

• W związku z organizacją Półmaratonu Wiązowskiego w przyszłą niedzielę 27.02 w godz. od 6:30 do 15:30 nastąpią utrudnienia w ruchu. Dojazd do kościoła możliwy będzie od strony Glinianki II, Rzakty, Bolesławowa, Kruszówca.  Nawrotka Półmaratonu na wysokości OSP Glinianka.

• Za tydzień w niedzielę 27.02 o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Wolnymi krokami zbliżamy się do Wielkiego Postu dlatego zachęcamy do udziału w naszym III parafialnym szturmie do nieba: „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach i pokój na świecie”. Tworzymy listę osób, które podejmą w Wielkim Poście jeden dzień postu o wodzie, lub chlebie i wodzie, gorącą modlitwę odmawiając tego dnia cztery części Różańca, jałmużnę w formie „dniówki” która przekażemy na klasztor Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i żyją w ścisłej klauzurze oraz swoimi modlitwami ogarniają naszą wspólnotę parafialną. Zapisy w zakrystii.

• Zapraszamy młodzież na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie od 22.07 do 6.08 2023 r. Bliższe informacje w zakrystii. Jest to przygoda duchowa dla młodych, spotkania się z młodymi z innych części świata, jak również z gospodarzami miejsca, którzy przyjmują młodych pod swoje dachy.

• Dziękujemy wszystkim za wypełnianie ankiet synodalnych i składanie ich pod stolikiem z prasą. Dziękujemy wszystkim wspólnotom, które już oddały również swoje ankiety, prosimy jeszcze pozostałe Koła Różańcowe o wypełnienie do końca miesiąca. Zespół Synodalny jest do dyspozycji osób, które potrzebują pomocy w opracowaniu ankiet, wystarczy zgłosić się telefonicznie (881 735 553) lub osobiście po każdej mszy św.

• Prośmy Boga Ojca w naszych modlitwach:

W intencji uratowania pokoju i jedności pomiędzy narodami.

Polecajmy poszkodowanych oraz Strażaków, którzy w tym czasie nieśli pomoc ofiarom nawałnic.

Polecajmy Bogu śp. Ks. Prob. Krzysztofa Krzesińskiego

• Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: „Nie daj się oszukać” – o fali wyłudzeń.

GOŚĆ NIEDZIELNY: List emerytowanego papieża Benedykta XVI

MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – dla najmłodszych.