Wskazówki dla osób wypełniających ankietę synodalną do 28.02.2022

W S K A Z Ó W K I
dla osób wypełniających ankietę synodalną

1. Zanim przystąpisz do wypełnienia ankiety pomódl się „Modlitwą synodalną”. Znajduje się ona na pierwszej stronie ankiety. Poproś Ducha Św. o Jego pomoc.
  2. Przejrzyj ankietę i nie staraj się jej wypełnić natychmiast. Pytania mają charakter opisowy i wymagają zastanowienia się w Duchu Św. Możesz rozłożyć sobie udzielanie odpowiedzi na kilka dni np. według poszczególnych punktów ankiety.
  3. Udzielając odpowiedzi pamiętaj, aby były one rzetelne. Nie obawiaj się, pisz odważnie. Takich odpowiedzi oczekuje od Ciebie Ojciec Św. Franciszek.
  4. Wypełniając ankietę spójrz na Kościół nie jak na budowlę sakralną, ale zbiór sióstr i braci, których łączą te same wartości chrześcijańskie.
  5. Udzielając odpowiedzi dotyczących osób pozostających na marginesie życia wspólnoty parafialnej, spróbuj określić przyczynę tego wykluczenia, a także sposób dotarcia do takich osób (grup). To bardzo ważne.
  6. Jeżeli masz trudności z wypełnieniem ankiety, to w niedzielę po mszy św. (w dniach: 19 grudnia; 9 i 23 stycznia; 6 i 20 lutego) do Twojej dyspozycji – w „organistówce” – są dyżurujący członkowie Zespołu Synodalnego, którzy mogą udzielić Ci niezbędnej pomocy.
  7. Jeżeli jesteś osobą starszą i masz trudności z przemieszczaniem się lub osobą obłożnie chorą, możesz skorzystać z pomocy członka Zespołu Synodalnego, który przybędzie do Ciebie. Zgłoś taką potrzebę telefonicznie do Ks. Proboszcza pod nr 881 735 553.
  8. Koła różańcowe, kręgi rodzinne i inne wspólnoty utworzone w naszej Parafii, które pragną wypełnić ankiety także wspólnotowo, mogą zaprosić członka Zespołu Synodalnego – za pośrednictwem Ks. Proboszcza – na konsultację synodalną.
  9. Wypełnioną ankietę możesz przekazać w sposób opisany na ostatniej stronie ankiety. Jeżeli z różnych przyczyn nie masz takiej możliwości, to członek Zespołu Synodalnego odbierze ją od Ciebie. Zgłoś taką potrzebę telefonicznie do Ks. Proboszcza pod nr 881 735 553.
  10. Jeżeli chcesz bardziej pogłębić swoją wiedzę o Synodzie, wejdź na stronę internetową:
    synod.org.pl .

Zespół Synodalny