X Niedziela Zwykła – 6.06.2021

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła

śp Stanisława Piętka  l.84 z Dobrzyńca, pogrzeb we wtorek o godz. 11.00

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

• Dzisiaj odbędzie się msza św. o godz. 15.30 w Porębach i Górkach., kiedy będziemy zawierzali nasze rodziny w poszczególnych wioskach przez wstawiennictwo św. Józefa i prosili o Boże Błogosławieństwo przed Najświętszym Sakramentem dla rodzin. Bóg zapłać za piękne przygotowanie ołtarzy, za pomoc Sołtysom, za Waszą tak liczną obecność i dziękujemy za ofiary na rzecz parafii.

• Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, Panu Tomaszowi Gołębiowskiemu i wszystkim, którzy rano pomogli je ustawić. Dziękujemy panu Sołtysowi  z Woli Karczewskiej za brzózki do dekoracji ołtarzy, wszystkim, którzy nieśli chorągwie i feretrony, dzieciom, które sypały kwiatki dla Jezusa, Panu Grzegorzowi Płochockiemu za uwiecznienie tych wydarzeń na zdjęciach.

• Trwamy na codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od 19.00 do 20.00. Jest to czas przygotowania do 100-lecia poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusa, które zostanie ponowione w piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje post.

• Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku odbędzie się w sobotę 14 maja 2022.

• Trwa Oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a w czwartek na zakończenie procesja Eucharystyczna oraz obrzęd poświęcenia wianków. Zapraszamy asystę do feretronów i chorągwi.

• Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

• Za tydzień będziemy żegnali w ks. Michała Ulaskiego, który przygotowując się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie na wyjazd na Alaskę, pomagał w tym roku formacyjnym w naszej parafii. Po mszach św. ofiarami do puszki, będziemy mogli wesprzeć Jego dzieło misyjne.

• Bóg zapłać za Wasze ofiary na rzecz parafii, składane podczas mszy św. za poszczególne wsie i za dary indywidualne.

• W tygodniku IDZIEMY: „Tajemnica Serca Jezusa”, w GOŚCIU NIEDZIELNYM „Świat w jednej hostii”.