XIX Niedziela Zwykła –11.08.2019

GŁOSZENIA PARAFIALNE

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli

śp. Helena Smolińska l.85 z Dobrzyńca

śp. Edward Kubajek l.90 z Kruszówca (pogrzeb odbędzie się w we wtorek o 11:00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• W lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę mszy św. o 12:45. Sakrament Chrztu św. udzielany jest na mszy o godz. 10:00.

• Dziś 11.08 przeżywamy odpust parafialny na wspomnienie św. Wawrzyńca.

Główna msza o 11:30, po niej odbędzie się procesja eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, Was drodzy parafianie do niesienia chorągwi, feretronów, do naszej wspólnej modlitwy. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo wygłosi ks. Dariusz Szczepaniuk – kanclerz kurii Warszawsko-Praskiej.

Pod chórem znajdują się modlitewniki poświęcone św. Wawrzyńcowi, naszemu patronowi.

• 14 sierpnia przypada 99 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r., zwanej „Cudem nad Wisłą”.

Msza św. przy krzyżu upamiętniającym to wydarzenie, odbędzie się w Kopkach o godz. 17:00.

A na zakończenie naszego wspólnego pielgrzymowania msza św. zbiorowa w naszych intencjach o godz. 19:45, różaniec i o 21:00 Apel Jasnogórski, a następnie mały poczęstunek.

Prawdopodobnie przyjdą do nas grupy z parafii Dębe Wielkie oraz z parafii Rudzienko.

• 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Msze św. jak w każdą niedzielę wg planu wakacyjnego. Tego dnia odbędzie się także błogosławieństwo ziół i kwiatów, a o godz. 10:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe.

• Zapraszamy na Dożynki Gminne, które odbędą się 25 sierpnia w niedzielę w Rzakcie.

• Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.