XIX Niedziela Zwykła – 8.08.2021

• Dzisiaj przeżywamy Odpust parafialny na wspomnienie św. Wawrzyńca. Główna msza o 11.30, po niej odbędzie się procesja Eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, Was drodzy parafianie do niesienia chorągwi, feretronów, do naszej wspólnej modlitwy. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo wygłosi ks. Rektor Jan Sroka z Ruchu Focolari.

• W tym tygodniu przypadają:

W poniedziałek 9.08 święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

We wtorek 10.08 święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, patrona naszej parafii oraz imieniny Pana Borysa 😊.

W sobotę 14.08 wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszych mężczyzn modlących się za kapłanów, oraz 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. , zwanej „Cudem nad Wisłą”. Msza św., przy krzyżu upamiętniającym to wydarzenie, odbędzie się w Kopkach o godz. 15.00.

• Również w sobotę 14.08 na zakończenie naszego wspólnego pielgrzymowania msza św. zbiorowa w naszych intencjach o godz. 19.45, różaniec i o 21.00 apel Jasnogórski, a następnie mały poczęstunek. Swoje przyjście zapowiadają parafie: Dębe Wielkie, Rudzienko, Ostrów.

• W niedzielę 15.08 przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Tego dnia odbędzie się także błogosławieństwo ziół i kwiatów, a o godz. 11.30 zostanie odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny oraz za żołnierzy Wojska Polskiego w dniu ich święta, których zapraszamy w mundurach do wspólnej modlitwy. Po mszy św. zostaną złożone wieńce pod pomnikami A.K. i Smoleńskim.

• W czasie pielgrzymek do Matki Bożej Glinieckiej, w środy msza św. nowennowa jest o godz. 19.45.

• Przy ołtarzu Matki Bożej Glinieckiej znajdują się karteczki do zapisania intencji, które nasz ks. Proboszcz zawiezie na szlak pątniczy grupy Biało- Złotej na Jasną Górę.

• W tygodniku IDZIEMY: Sierpniowe drogi Polaków – o pielgrzymowaniu, w GOŚCIU NIEDZIELNYM „Kaznodzieje 2021 – Nie ten kaznodzieja gorszy, któremu poskąpiła Opatrzność daru pięknej wymowy, lecz raczej ten, któremu poskąpiła słuchu i wzroku, by dostrzegł, kim jest jego słuchacz i co go naprawdę trapi oraz „Pod stopami braci” – 800. rocznica śmierci świętego Dominika prowokuje pytania o to, w jaki sposób słowo Boże głoszone jest we współczesnym świecie.