XVIII Niedziela Zwykła – 1.08.2021

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł

śp. Jan Santorek l.73 z Rzakty.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

• Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc sierpień, który w naszej Ojczyźnie jest szczególnym czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.

• Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę (5-14 sierpnia) wraz z grupą Biało-Złotą, której nasz ks. Proboszcz przewodnikiem. Bliższe informacje na parafialnej stronie.

• Od czwartku 5 sierpnia do 14 sierpnia zapraszamy do naszego parafialnego pielgrzymowania.

Zapraszamy do włączenia się wszystkie nasze wioski. Spotykamy się od poniedziałku do soboty. Po przyjściu grup pielgrzymkowych do kościoła msza św. o godz. 19.45, następnie różaniec i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. W czwartek na mszy św. o godz. 19.45 intencja od Rycerzy św. Maksymiliana Kolbego i o 23.00 Godzina Święta i nasze czuwanie w ciszy przy Jezusie.

• W piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego jak również pierwszy piątek miesiąca

– o godz. 7.30 msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią.

– od 17.00 spowiedź – 2 kapłanów,

– o 18.00 msza św.

– o 19.45 msza św. po przyjściu pielgrzymów.

• Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od g.8.00 do g.18.00. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

• W sobotę przeżywamy I sobotę miesiąca i nasze spotkanie Kół Różańcowych, oraz dziękczynienie za koronację obrazu Matki Bożej Glinieckiej. Msza św. o 7.30, po niej wspólny różaniec.

• W czasie pielgrzymek z naszych wiosek, w środy msza św. nowennowa będzie o godz. 19.45.

• Za tydzień będziemy przeżywali Odpust parafialny na wspomnienie św. Wawrzyńca. Główna msza o 11.30, po niej odbędzie się procesja Eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, Was drodzy parafianie do niesienia chorągwi, feretronów, do naszej wspólnej modlitwy. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo wygłosi ks. Rektor Jan Sroka z Ruchu Focolari.

• W tygodniku IDZIEMY: Kapelan AK ps. Radawan III – ks Stefan Wyszyński, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Czego uczy św. Jan Maria Vianey, którego wspomnienie przypada w środę.

• Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach.