XXII Niedziela Zwykła – 1.09.2019

• Dzisiaj zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego, kiedy jest nas trzech kapłanów.

• Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego jutro 2 września o godz. 8.00, a o godz. 9.00 rozpoczęcie w szkole.

• Dzisiaj o godzinie 14.00, we wszystkich świątyniach zabiją dzwony jako upamiętnienie ofiar i oddanie hołdu polskim żołnierzom broniącym naszej Ojczyzny. O tej godzinie Prezydent Rzeczypospolitej wraz z szefami delegacji zagranicznych wybiją dźwięk specjalnie przygotowanego na tę okazję dzwonu z przesłaniem Pamięć i Przestroga.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– 7.30 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana (grupa mężczyzn modlących się za kapłanów) o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– 8.00-21.00 – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Adorację od godziny 19.00 do 21.00 poprowadzi wspólnota „Oblubienicy Ducha Świętego”.

– od 17.00 – spowiedź

– 18.00 – msza św.

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 msza św. z komunią św. wynagradzającą oraz adoracja Najświętszego Sakramentu

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca

• W przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej parafii ks. Jerzy Basaj – krajowy moderator Cudownego Medalika. Ks. Basaj przybliży nam historię tych objawień maryjnych oraz będzie można przyjąć medalik i wesprzeć to dzieło maryjne.

• Zapraszamy rodziców dzieci I Komunijnych na spotkanie organizacyjne w niedzielę 8 września o godz. 19.00. Rodzice otrzymają deklaracje, a dzieci indeksy na początek przygotowań.

• Pan Organista – Borys Piotrowski – zaprasza na spotkania chóru parafialnego w środy po mszy św. wieczornej. Mile widziane nowe osoby, które chcą przez śpiew oddawać Bogu cześć i chwałę

• Grupa parafian zaprasza na wspólny wyjazd 14 września na wydarzenie „Polska pod Krzyżem” we Włocławku. Bliższe informacje i numer kontaktowy na tablicy ogłoszeń.

• Również 14 września w sobotę, zapraszamy LSO i dzieci z parafii na wyjazd do Niepokalanowa na III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Rok temu pojechał cały autokar dzieci z naszej parafii, by wraz z św. Maksymilianem Kolbe rozpoczynać kolejny rok nauki szkolnej.

• Dziś odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

• Za tydzień taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

• W tygodniku IDZIEMY: Sylwetki Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza, inicjatorów akcji „Polska pod Krzyżem”. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: „Potop 1939 rok”. Dla najmłodszych: MAŁY GOŚĆ z dodatkiem w formie linijki na nowy rok szkolny.

Organizatorzy Dożynek Gminnych, które odbyły się w minioną niedzielę w Rzakcie składają podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym, w organizację wydarzenia. Rolnikom, Gospodarzom, Gospodyniom i wszystkim bezimiennym społecznikom dziękujemy za pomoc i wsparcie. W szczególności dziękujemy wszystkim Mieszkańcom Rzakty, na czele z Sołtysem Panem Stanisławem Smolakiem –

organizatorzy Ośrodek Kultury w Wiązownie

Jednocześnie zapraszamy na koncert militarny, upamiętniający rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, w dzisiaj o godzinie 16:30 w Wiązownie, w Parku Centrum. Wystąpi zespół działający pod egidą Klubu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.