XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
    Nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni
    – od poniedziałku do piątku o 17:15, następnie msza św.
    – w soboty – po mszy św. porannej
    – w niedziele – dziesiątek różańca po każdej mszy.

• Zapraszamy dzisiaj na godz. 19.00 Zespół Synodalny na spotkanie na plebanii. Jest to spotkanie w ramach trwającego w naszej diecezji Synodu Młodych. Zapraszamy jednocześnie do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej dla młodych (wiek 16-30 lat) do wyrażenia swojej opinii na temat Kościoła. Odpowiedzi na pytania zamieszczone w ankiecie będą wykorzystane do przygotowania Instrumentum laboris Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej. Link do ankiety dostępny jest na naszej stronie parafialnej.

• Dziś przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie chodźmy”. Po mszy odbywa się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla młodzieży z małych miejscowości, w ramach fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia.

• Jutro 14.10 w Dzień Edukacji Narodowej zapraszamy pracowników naszej Oświaty na różaniec o 17.15 i mszę św. w intencji pracowników Oświaty, a następnie na herbatkę na plebanii.

• 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Na naszym cmentarzu znajduje się pomnik dzieci utraconych w ramach poronienia, urodzenia martwego dziecka, czy dzieci abortowanych. Zapraszamy we wtorek 15.10 na różaniec o godz.17.15 w intencji tych dzieci i ich rodziców.

• Pielgrzymka dziękczynna za sierpniowe pielgrzymowanie w najbliższą sobotę 19.10. Wyjazd 6.45. Udamy się do Lublina, Nałęczowa i Wąwolnicy.

• Jest parę wolnych intencji mszalnych w soboty i niedziele w miesiącu październiku.

• Niestety wczorajsze prace na cmentarzu potwierdziły nadal niski poziom wody. Lustro wody jest na 8 metrach. Zwracamy się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu braku wody na cmentarzu, może ktoś z parafian będzie w stanie pomóc.

• W zakrystii przyjmowane są Wypominki roczne i jednorazowe. A na stoliku z prasą znajdują się kartki do zapisania wypominek.

• Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele misyjne.

• W przyszłą niedzielę 20.10 zapraszamy na koncert w naszej świątyni o godz. 19.00. Wystąpi Marcin Wargocki promujący swoja nowa płytę „Nie wątp”.

• W tygodniku IDZIEMY o przyjaźni Prymasa tysiąclecia z kard. Wojtyłą, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM artykuł „Kocyk na pożegnanie” związany z Dniem Dziecka Utraconego.