XXVIII Niedziela Zwykła – 9.10.2022

• Na dzisiejszą niedzielę zaplanowane zostało badanie niedzielnych praktyk religijnych.

• W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej zapraszamy pracowników naszej Oświaty na różaniec o 17.15 i mszę św. w Waszej intencji, a następnie na agapę na plebanię.

• Na całym świecie 15 października (sobota) obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego, dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach. Zapraszamy do nawiedzenia pomnika dziecka utraconego na naszym cmentarzu i pamięci modlitewnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na mszy św. o 7.30 a następnie o 8.00 Różaniec.

• W zakrystii przyjmowane są Wypominki roczne i jednorazowe. A na stoliku z prasą znajdują się kartki do zapisania wypominek.

• Za tydzień przeżyjemy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy (Veritatis Splendor)”. Ofiarami do puszek można wesprzeć stypendia naukowe dla młodzieży z małych miejscowości, w ramach fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia.

• W parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku rozpoczyna się cykl konferencji przedślubnych dla narzeczonych. Rozpoczniemy 21 października (piątek) o godz. 19.00 w domu parafialnym. Katechezy prowadzą świeccy i kapłani z naszego dekanatu.

• Z rejonu otwockiego organizowany jest wyjazd na ŚDM w Lizbonie. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

• Osoby prowadzące handel przy naszym cmentarzu w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem w sprawie rezerwacji miejsc.

• Na stoliku z prasą:
    IDZIEMY: Jedność jako zadanie – w trosce o trwałość małżeństw. Rozmowa z ks Robertem Wielądkiem z Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.
    GOŚĆ NIEDZIELNY: Na czym polega fenomen rosnącej popularności ks. Jana Kaczkowskiego i o nowym filmie „Johny”, który również był kręcony w naszym kościele.