II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

• Dzisiaj z racji 7 rocznicy śmierci ks. prob. Krzysztofa Krzesińskiego msza św. w Jego intencji o godz. 10.00.

• Pierwszy piątek miesiąca.

– o godz. 7.00 – Jutrznia ze Skautami

– o godz. 7.30 – msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią.

– od godz. 17.00 spowiedź św.

– po mszy do godz. 17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, lista adoracyjna znajduje się przy obrazie Matki Bożej

– o godz. 17.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez dzieci,

– o godz. 18.00 msza św. wieczorna

– o godz. 19.00 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, prowadzone przez Bractwo Słowa Bożego.

Tego dnia ks. Proboszcz uda się z Sakramentami do chorych.

• Pierwsza sobota miesiąca, czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Do odebrania jest nowy numer miesięcznika formacyjnego Różaniec.

• Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz.10.00.

• Trwamy w V parafialnym szturmie do nieba „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach i pokój na świecie”.

Tworzymy listę osób, które podejmą w Wielkim Poście

– jeden dzień postu o wodzie, lub chlebie i wodzie,

– gorącą modlitwę, odmawiając tego dnia cztery części Różańca,

– jałmużnę w formie „ dniówki”, którą przekażemy na klasztor Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i żyją w ścisłej klauzurze oraz swoimi modlitwami wspierają duchowo naszą wspólnotę parafialną. Zapisy w zakrystii.

• Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieła misyjne, prowadzone przez dzieło misyjne Ad gentes w ramach Dnia modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

• W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę św. z częściami stałymi i śpiewem w języku łacińskim o godz.10.00 w intencji ks. Kazimierza z racji imienin.

Natomiast po mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga Ojca

śp. Roman Nejman l.52z Dobrzyńca

śp. Stanisław Murawski l.76 z Dobrzyńca

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Amen.

• Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: Gdy nie chce się żyć… jak odczytać sygnały u ludzi młodych

GOŚĆ NIEDZIELNY: Wywiad z bratem Michałem Benedyktynem, którego gościliśmy na ostatnim odpuście parafialnym, wraz z o. Szymonem Opatem.