IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Nabożeństwa wielkopostne:

  • – Jutrznia – czwartek o godz. 7.00

– Droga Krzyżowa – piątek o godz. 17.30 dla dzieci; natomiast dla dorosłych nabożeństwo o godz. 19.00

– Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz.10.00

– Ekstremalna Droga Krzyżowa – rozpocznie się mszą św. w piątek 31 marca o godz. 20.00.

 

  • W piątek grupa parafian wraz z ks. Proboszczem rozpoczęła rekolekcje w klasztorze o. Benedyktynów w Tyńcu. Rekolekcje są poświęcone modlitwie Jezusowej. Polecamy ich naszym modlitwom.

 

  • W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, przeniesiona z niedzieli. Msze św. o 7.30 i 18.00 w intencjach zbiorowych.

 

  • W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze św. o 7.30, 8.00 i 18.00.

 

  • Rekolekcje Wielkopostne od przyszłej niedzieli do wtorku, poprowadzi ks. Zbigniew Bańkowski z Instytutu Zakonnego – Apostołowie Jezusa Ukrzyżowanego. Rekolekcjonista wprowadzi do naszej parafii relikwie św. Ojca Pio.

 

  • W niedzielę 26 marca o godz. 19.00, spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Włoch.

 

  • Zbliżamy się do Niedzieli Palmowej i zwracamy się z prośbą o przygotowanie naszych pięknych palm. Odbędzie się również kiermasz wielkanocny, z którego dochód będzie przeznaczony na VIII Wieczór Uwielbienia. Już teraz dziękujemy tym, którzy włączają się w przygotowanie tego kiermaszu, za wasze własnoręcznie wykonane palmy i rękodzieło świąteczne.

 

  • W czwartek 30 marca zapraszamy na wyjazd autokarem do kina na film „Opiekun”, kierujący nasze myśli w stronę św. Józefa. Dla Liturgicznej Służby Ołtarza dofinansowanie z naszego funduszu.

 

  • Zapraszamy do lektury prasy katolickiej

IDZIEMY: Jak nie stracić rekolekcji? Zachęcamy, żeby w czasie rekolekcji w rodzinie, w domu przeżywać wspólną modlitwę. Zadbać też o ciszę, sięgnąć po Biblię, radzi ks. dr. Krzysztof Wons SDS, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów,

GOŚĆ NIEDZIELNY: „Fałsz i manipulacja”, o tworzonym medialnym obrazie św. Jana Pawła II.

Publikacje przybliżające postać św. O. Pio, którego relikwie zostaną wprowadzone do naszej świątyni w czasie Rekolekcji Wielkopostnych. Szczególnie polecamy biografię i rachunek sumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image