Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023

• Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, przed dzisiejszą uroczystością.

• Przyszła niedziela Trójcy Przenajświętszej, kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej.

• W Boże Ciało przeżyjemy Rocznicę I Komunii Św. na mszy o godz. 10.00 wraz z procesją Eucharystyczną oraz VIII Wieczór Uwielbienia.

Zwracamy się z gorąca prośbą, jak co roku o pomoc w przygotowaniu ciast, swojskiego chleba, smalcu, ogórków, sójek, na Wieczór Uwielbienia

W piątek 2.06 o 19.00 spotkanie chętnych do zaangażowania się w wolontariat.

Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na organizację Wieczoru Uwielbienia.

Trwa nasza zabawa „Rower za 20 zł”– akcja na rzecz VIII Wieczoru Uwielbienia. Bliższe informacje na naszej stronie FB

Bóg zapłać wszystkim dotychczasowych darczyńcom na VIII Wieczór Uwielbienia.

• Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

• W środę Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, kiedy to młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, na mszy św. o godz. 18.00.

• 1 czerwca w czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, pierwszy czwartek miesiąca oraz Dzień Dziecka

– o godz. 7.30 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie.

– o godz. 18.00 – msza św. zbiorowa za Wszystkie nasz dzieci z okazji Dnia Dziecka

– od 23.00 do północy – Godzina Święta, nasza nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque

• 2 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca – 7.30 msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią- od 17.00 – spowiedź święta

– 18.00 – msza św.

– 8.00-18.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Od godz.19.00 adoracje poprowadzą małżeństwa z Domowego Kościoła im. św. Jana Pawła II.

• W sobotę 3 czerwca przypada pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.
    – po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca

• W sobotę 10 czerwca zapraszamy na VI pieszą pielgrzymkę do Wielgolasu. Zapisy w zakrystii.

• Dzisiaj odbywa się  zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli przed oblicze Boga Ojca

śp. Janina Kołodziejczyk l.90 z Rzakty

śp. Marek Grzenda l.62 z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Najmłodsi święci.

GOŚĆ NIEDZIELNY: Jak Duch Św. kontynuuje dzieło Jezusa na ziemi?

MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla najmłodszych o pierwszych sobotach miesiąca., o które prosiła Matka Najświętsza