Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4.06. 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  • Dzisiaj po mszy o godz. 11.30 zakończenie zabawy – „Rower za 20 zł”– akcja na rzecz VIII Wieczoru Uwielbienia. O godz. 20.00. w Radio Warszawa, audycja o naszej parafii.

Dzisiaj ostatnia szansa na złożenie podpisów w sprawie nadania imienia rondu budowanemu w Gliniance ks. Krzysztofa Krzesińskiego.

 

  • W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Msze św.

– o godz. 8.00 w kościele,

– o 10.00 na błoniach kościelnych i po niej rozpocznie się procesja Eucharystyczna, ulicą Wawrzyniecką, Napoleońską i powrót ul Kościelną. Zwracam się z prośbą o udekorowanie naszych domostw na trasie procesji z Najświętszym Sakramentem.

Boże Ciało to czas rocznicy I Komunii św. Nasze dzieci rocznicowe przychodzą w miarę możliwości w strojach komunijnych i uczestniczą w procesji wraz z dziećmi, które w tym roku przyjęły Pana Jezusa. Niech ich uczestnictwo będzie uwielbieniem Jezusa za Jego obecność w ich życiu.

Zapraszamy dziewczynki, chętne do sypania kwiatami na procesji w Boże Ciało. Przynosimy koszyczki na kwiaty i spotykamy się koło ołtarza polowego po mszy o 10.00. Prosimy przynieście też płatki kwiatów dla Jezusa.

 

  • Już po raz ósmy mamy zaszczyt zaprosić na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się, w godzinach 17.00 – 22.00 w Gliniance, w uroczystość Bożego Ciała. To czas Adoracji, i Uwielbienia.

W czasie tegorocznego Wieczoru Uwielbienia zagrają dla nas zespół „Małe TGD” oraz „Kumran”, jak również „Dzieci uwielbiają Jezusa”. Przez spotkanie poprowadzi nas po raz kolejny Dominika Chorosińska.

Osoby piekące ciasta mogą je przynosić w czwartek od 9.00 do parafialnej kawiarni.

Wolontariusze gromadzą się o godz. 15.00.

Będziemy wdzięczny za własne produkty jak sójki, swojski chleb, smalec itp.

Mężczyzn, chętnych do wzięcia udziału w procesji na Wieczorze Uwielbienia, zapraszamy w czarnych koszulkach z logo i z pochodniami o 17.40 przy dzwonnicy.

 

  • Zapraszamy na charytatywny kiermasz kwiatowy. Partner generalny firma GMF Group z Góraszki. Całkowity dochód zasili konto Wieczoru Uwielbienia. Kwiaty przekazane przez firmę Cebule.pl za symboliczny grosz.

W oktawie Bożego Ciała, po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

 

  • W sobotę 10 czerwca zapraszamy na VI pieszą pielgrzymkę do Wielgolasu. Zapisy w zakrystii.

 

  • W niedzielę 11 czerwca będziemy gościli w naszej parafii ks. Romana Kota, budującego parafię MB. Pompejańskiej w Warszawie.

 

  • Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

 

  • Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł przed oblicze Boga Ojca

śp. Tadeusz Rokicki l.76 z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.

 

  • Na stoliku z prasą:

Idziemy: Eucharystia to realna obecność Jezusa Chrystusa

Gość Niedzielny : Powołanie do kapłaństwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image