XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023

• Pragniemy gorąco podziękować Zarządowi Bractwa Słowa Bożego za przeprowadzenie I Niedzieli Biblijnej w naszej parafii. Słowa podziękowania kierujemy także do firmy REMBART Bartłomiej Rybka z Kopek za przygotowanie i montaż stelaży pod banery oraz usługę transportową, a także dyrekcji Szkoły Podstawowej w Gliniance za pomoc w organizacji salki dla dzieci. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich tych osób, które zaangażowały się w organizację i przeprowadzenie tego przedsięwzięcia.

• Od niedzieli 1.10 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w miesiącu październiku.

Nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni

– od poniedziałku do piątku o 17.15., następnie msza św.

– w soboty po mszy św. porannej

– w niedziele dziesiątek różańca po każdej mszy św.

Podczas poniedziałkowego Różańca dzieci otrzymają planszę, zachęcającą do wytrwałego uczęszczania na wspólny Różaniec o który prosiła Matka Najświętsza.

• W niedzielę 1.10 o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

• W poniedziałek 2 października, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają swoje poświęcone różańce.

• Otwarcie książki z intencjami na 2024 rok, odbędzie się w sobotę 7 października od godz. 9.15 w zakrystii, po drugiej mszy św.

• 7.10 to również pierwsza sobota miesiąca i spotkanie modlitewne Róż Różańcowych. Do odebrania jest nowy numer miesięcznika formacyjnego Różaniec

• Za tydzień taca jest przeznaczona na Dom Świętej Siostry Faustyny.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga Ojca

śp. Józef Dróżdż l.98 z Kruszówca

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Amen

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY „ Internowanie Prymasa” artykuł Ireny Świerdzewskiej

GOŚĆ NIEDZIELNY „Papież w Marsylii. Morze braterstwa zamiast cmentarzyska” – relacja z podróży Ojca Świętego

• Koło Gospodyń Wiejskich w Gliniance ogłasza nabór kandydatek i kandydatów!

KGW działa w naszej miejscowości od 80 lat! Obecnie, we współpracy z Pawilonem Kultury w Wiązownie, przygotowujemy się do uczczenia tej rocznicy. Pragniemy podtrzymywać lokalne tradycje ludowe,  prowadzić działania integrujące naszą społeczność, wspierać różne inicjatywy i akcje charytatywne. W związku z tym serdecznie zapraszamy do naszego grona chętne Panie, Panów a, także młodzież, bo w tej działalności wiek nie gra roli.

Osoby do kontaktu:

Irena Nowak – tel. 662 142 248 , Maria Grzęda – tel. 22 789 95 56