III Niedziela Adwentu – 11.12.2022

• W zakrystii znajdują się poświęcone opłatki bożonarodzeniowe oraz świece Caritas, sprzedawane w ramach wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom.

• Organizujemy paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych z naszej okolicy. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na ten cel. Paczki dostarczy nasza młodzież i skauci. Jeżeli macie kogoś, do kogo powinna trafić taka paczka, to prosimy o zgłoszenie.

• Dzisiaj o 16.50 odjazd autokaru na spektakl „Pinokio” w wykonaniu kleryków naszego Seminarium.

• Do chorych z Sakramentami Świętymi udamy się w sobotę 17 grudnia od godz. 9.00 Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub pod tel. Parafialnym.

• W niedzielę 18 grudnia spowiedź w kościele

– od 15.00 do 17.00 ks. Kazimierz i ks. Michał

– od 17.00 do 19.00 ks. Grzegorz i ks. Proboszcz

W przyszłą niedzielę o 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Dziękujemy za gry planszowe, puzzle i inne upominki, które zbieramy jak co roku dla dzieci systematycznie uczęszczających na Roraty. Dziękujemy za każdy wyraz Waszej życzliwości.

• Nasza młodzież wybierająca się na spotkanie z Papieżem Franciszkiem na ŚDM w Lizbonie, chcąc zebrać fundusze oferuje swoją pomoc w wielu dziedzinach. Szczegóły na plakacie w gablocie i na ulotkach pod chórem.

• Plan Wizyty duszpasterskiej:

27.12 wtorek od 16.30 Rzakta ulice Popławska, Borkowa, Sarnia 2 księży

28.12 środa od 9.00 Poręby 1 ksiądz i Józefów 1 ksiądz.

29.12 czwartek od 16.30 Glinianka ul. Napoleońska od nr 27 do 37 (domy po dwóch stronach) i następnie jeden ksiądz zacznie ulice Kościelną i Protasewicza oraz Świderską i Zacisze – drugi ksiądz.

30.12 piątek od 16.30 Lipowo ulice Cedrowa, Radosna 1 ksiądz oraz Glinianka ul. Szkolna 1 ksiądz,

Prosimy o pomoc w zorganizowaniu transportu na wizytę duszpasterską.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Mówimy co niedzielę: „wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”. Czy wiemy, co wyznajemy?

GOŚĆ NIEDZIELNY: „Siła kłamstwa” artykuł w 41 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego