XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła

śp. Alicja Smolińska l.75 z Dobrzyńca

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• W lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę mszy św. o 12.45. Sakrament Chrztu św. udzielany jest na mszy o godz. 10.00.

• Zapraszamy na szlak pielgrzymkowy na Jasną Górę, z Grupą Biało-Złotą, od 5 do 14 sierpnia. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń, na stronie www.biało-złota.pl lub bezpośrednio u ks. Proboszcza.

Dzisiaj odbywa się poświęcenie pojazdów po każdej mszy św. Swoimi ofiarami wesprzemy akcję MIVA Polska, która zaopatruje misjonarzy w środki transportu w 34 krajach – począwszy od rowerów  po ambulanse i traktory.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– 7.30 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana (grupa mężczyzn modlących się za kapłanów) o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– 8.00-21.00 – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji

– od 17.00 – spowiedź

– 18.00 – msza św.

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 msza św. z komunią św. wynagradzającą oraz adoracja Najświętszego Sakramentu

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca

• Odpust parafialny na wspomnienie św. Wawrzyńca będziemy przeżywali w niedzielę 11 sierpnia na mszy o 11.30, a po niej odbędzie się Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków a Was drodzy Parafianie do niesienia chorągwi i feretronów do naszej wspólnej modlitwy.

• W tygodniku IDZIEMY: o 75 rocznicy Powstania Warszawskiego, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania.